Skrzywienie prącia – czy to coś groźnego?

Na początek trzeba powiedzieć, że wbrew temu co myśli większość osób, prącie nigdy nie jest całkowicie proste. Zawsze występuje jego lekkie skrzywienie w prawo albo w lewo, w górę albo w dół, co jest spowodowane tym, że ciała jamiste prącia nie wypełniają się równomiernie krwią podczas erekcji, a to prowadzi właśnie do jego delikatnego odchylenia. Nie ma się czym przejmować, jeśli jest ono niewielkie, co jednak zrobić, jeśli to skrzywienie jest już większe i utrudnia współżycie?

Skrzywienie prącia można skonsultować z lekarzem

W większości przypadków takie skrzywienie prącia nie przekracza 15 stopni, a co się z tym wiąże, nie powoduje ono żadnego dyskomfortu podczas współżycia. Niestety, jeśli nasze skrzywienie prącia przekracza 30 stopni, to może się okazać, że będzie utrudniało, albo nawet uniemożliwiało nam współżycie. Tak duże skrzywienie prącia może powodować ból u mężczyzny podczas erekcji, albo u jego partnerki, a to będzie oznaczało, że jak najszybciej powinien się udać do urologa. On będzie wiedział, co zrobić, aby zaradzić takiej sytuacji.

Jeśli mamy skrzywienie prącia leczenie jest możliwe

Jeżeli nasze skrzywione prącie będzie powodowało dyskomfort albo niemożność podjęcia współżycia, czy nawet będzie wpływało negatywnie na psychikę, to możemy udać się do lekarza, aby pomógł nam on rozwiązać nasz problem. Może się wówczas okazać, że na skrzywienie prącia leczenie farmakologiczne zostanie wybrane, które będzie polegało na podawaniu odpowiednich leków.

Jest to nieinwazyjna metoda, ale jednocześnie musimy się tutaj uzbroić w cierpliwość, bo w ten sposób skrzywienie prącia może być leczone przez kilka miesięcy. Inną metodą na leczenie skrzywienia prącia może okazać się operacja. Wówczas do wyboru będzie kilka różnych metod, jednak warto sobie zdawać sprawę z tego, że niektóre z nich mogą się przyczynić do jego delikatnego skrócenia.

Co ważne, jeśli na skrzywienie prącia leczenie operacyjne będzie zastosowane, to trzeba się liczyć z tym, że przez pierwsze dni będzie obecny obrzęk prącia i zaburzenia czucia, a ze współżyciem seksualnym trzeba będzie poczekać nawet do dwóch miesięcy.

Skrzywione prącie może być wadą wrodzoną

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że takie skrzywione prącie może być wynikiem wady wrodzonej, ale także może być efektem nabytym, w wyniku jakiejś kontuzji. Wszystko to, będzie miało wpływ na to, w jaki sposób będzie odbywało się leczenie skrzywionego prącia. Im szybciej jednak udamy się do lekarza, tym większa będzie szansa, że w porę uda nam się zażegnać ten problem i odzyskać radość ze współżycia.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że niewielkie skrzywienie prącia jest czymś normalnym i jeśli tylko nie przeszkadza nam we współżyciu, to tak naprawdę nie mamy się czym przejmować. Jeśli jednak to skrzywienie jest większe, albo z jakiegoś powodu nam przeszkadza, to jak najszybciej trzeba się udać do urologa, który określi co jest przyczyną naszego problemu, a także powie nam, w jaki sposób możemy zacząć leczenie.

Powiązane wpisy