Sposoby na przedwczesny wytrysk – można spróbować samemu

Tak jak problemy z erekcją mogą zniszczyć udane życie seksualne, tak też negatywny wpływ na nie może mieć zbyt szybki wytrysk. Co prawda w młodym wieku można go tłumaczyć zmianami hormonalnymi i niedoświadczeniem partnera, jednak w dorosłym życiu trudno już znaleźć jakieś wytłumaczenie. Może być on spowodowany chorobami, takimi jak chociażby cukrzyca, jednak jeśli niema żadnych medycznych przesłanek do wczesnego wytrysku, to może się okazać, że trzeba poćwiczyć nad samokontrolą partnera. Jeśli partnerka wykaże się tutaj cierpliwością i wyrozumiałością, to może się okazać, że temu problemowi uda się stosunkowo szybko zaradzić. Zwłaszcza, że są sposoby na przedwczesny wytrysk.

Kiedy pojawia się przedwczesny wytrysk?

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że o przedwczesnym wytrysku mówimy wtedy, gdy partner dochodzi do orgazmu wcześniej niż jego partnerka. Czasami te różnice są niewielkie i mogą nie mieć aż tak dużego znaczenia, dla satysfakcji seksualnej obojga, jednak może się okazać, że czasami partner doznaje erekcji, a następnie ejakulacji już na sam widok bielizny partnerki, co z pewnością na dłuższą metę, nie będzie sprzyjało udanemu pożyciu seksualnemu.

Jeśli nie chcemy, aby przedwczesny wytrysk niszczył nasz seks, to warto poszukać sposobu na to, aby go opóźnić, tak aby partner mógł się lepiej kontrolować. Jeśli będzie on potrafił rozpoznawać nadchodzący moment, a jednocześnie będzie potrafił się na nim skupić, tak aby zmniejszyć podniecenie, to wytrysk przedwczesny przestanie być jego problemem.

Jak można radzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że są pewne sposoby na przedwczesny wytrysk. Może się okazać, że pojawia się on wtedy, gdy para ma dość długie przerwy we współżyciu, a to oznacza, że częstsze uprawianie seksu, może pomóc w zaradzeniu temu problemowi. Jeśli to nie pomoże, to warto ćwiczyć powstrzymywanie wytrysku razem z partnerką. Ona doprowadza do pobudzenia, a następnie tuż przed orgazmem zaprzestaje pieszczot i przytrzymuje członka w mocnym uścisku, dopóki napięcie nie opadnie.

Warto też podkreślić, że różne są sposoby na przedwczesny wytrysk, można go próbować zatrzymywać w różny sposób, a dodatkowo im łatwiej partnerowi będzie zapanować nad swoim ciałem, tym dalej można się posuwać w takich ćwiczeniach, dlatego każdy powinien znaleźć jakąś metodę odpowiednią dla siebie. Jeśli jednak mimo wszystko nadal będzie się pojawiał przedwczesny wytrysk leczenie farmakologiczne może być tutaj potrzebne, chociaż warto zdawać sobie sprawę z tego, że powinno być już ono ostatecznością, kiedy wszystkie inne metody przedłużania erekcji bez wytrysku zawiodą.

Każde zaburzenie współżycia, czy to spowodowane brakiem erekcji, czy przedwczesnym wytryskiem, może się negatywnie odbijać na relacjach danej pary. Na początku tylko tych seksualnych, później będzie przenosiło się też na inne sfery życia, a co się z tym wiąże, może się okazać, że w końcu dojdzie do rozstania. Dlatego im szybciej będziemy próbowali zaradzić takim problemom tym lepiej.

Powiązane wpisy