Ziemista cera czyli jaka konkretnie?

Z pewnością nie raz podziwialiśmy na zdjęciach twarze celebrytek i gwiazd, które były promienne, gładkie i wyglądały naprawdę wspaniale. Próbujemy im dorównać kupując najlepsze kremy, jednak może się okazać, że to nie wystarczy i nasze cera nawet w połowie nie będzie się prezentowała tak pięknie jak chciałyśmy. Co więc powinnyśmy zrobić i jak powinnyśmy dbać o swoją cerę, tak aby była ona: promienna, jędrna i młoda?

Ziemista cera czyli jaka – to pierwsze pytanie

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nasza cera może prezentować różny wygląd, a to oznacza, że w zależności od tego, jaka ona jest, będzie zależała nasza odpowiednia pielęgnacja. Po pierwsze powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie, ziemista cera czyli jaka? Po czym rozpoznać, że mamy taką cerę i że potrzebuje ona odpowiedniej pielęgnacji? Przede wszystkim jest ona szara, pozbawiona blasku, widać po niej, że jest zmęczona. Na szczęście wystarczy trochę zmienić swój styl życia, odżywiania i zacząć stosować odpowiednie kosmetyki, aby ziemista cera stała się tylko złym wspomnieniem.

Cera ziemista potrzebuje peelingu

Przede wszystkim musimy sobie zdawać sprawę z tego, że cera ziemista potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Zacząć powinnyśmy od wykonywania raz w tygodniu peelingu. To on pomoże nam usunąć martwy, szary naskórek i sprawi, że nasza skóra będzie bardziej promienna, a także łatwiej będzie pochłaniała wszystkie składniki odżywcze, jakie będziemy się starali podawać jej za pomocą kremów i maseczek. Co więcej, taka ziemista cera może mieć problemy z przebarwieniami, a więc warto stosować odpowiednie kosmetyki wyrównujące koloryt, jak także zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, w której nie może zabraknąć przede wszystkim marchewki i buraków.

Jeśli jest ziemista cera przyczyny musimy znać

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że duży wpływ na to jak wyglądamy, mamy my sami. Jeśli wiemy, że pojawiła się u nas ziemista cera przyczyny jej powstawania powinniśmy poznać, tak aby wiedzieć, czego się wystrzegać. Dlatego warto wiedzieć, że ziemista cera pojawia się, gdy: jesteśmy zmęczone, stresujemy się, palimy papierosy, mamy mało zbilansowaną dietę i dodatkowo nie dostarczamy organizmowi odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych. Jeśli już znamy powody jej powstawania, to z pewnością łatwiej będzie nam unikać tego, co jej szkodzi, a więc szybciej sprawimy, że będzie ona znowu piękna i promienna.

Możemy mieć piękną cerę, jeśli tylko dowiemy się, jak o nią dbać, czego się wystrzegać. Ziemista cera nie prezentuje się pięknie, a dodatkowo jeszcze pokazuje, jaki jest nas sposób życia i odżywiania. Jeśli więc nie chcemy, aby naszą wizytówką była cera ziemista, to koniecznie powinniśmy zadbać o odpowiednie odżywianie, o to aby się wysypiać, żeby się nie przemęczać, ale także powinnyśmy unikać nadmiernego stresu. To wszystko będzie się odbijało nie tylko na naszym zdrowiu i samopoczuciu, ale także na wyglądzie naszej cery. Jeśli jeszcze do tego dojdzie palenie papierosów, to nasza cera z pewnością będzie ziemista.